O Przedszkolu

Witamy w naszym przedszkolu

" Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat"
Robert Fulghum

O NAS:

Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie mieści się przy ul. Krośnieńskiej 15 a.

Jest najstarszym rzeszowskim przedszkolem z ogromnymi tradycjami w dziedzinie wychowania i nauczania.
Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00. Placówka nasza zapewnia opiekę 150 dzieciom w 6 oddziałach. Do realizacji zamierzeń wychowawczo dydaktycznych przedszkole posiada 6 sal zabaw. Pomieszczenia te są bardzo dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne.
Nad prawidłowym rozwojem dzieci, w każdej grupie wiekowej czuwają dwie nauczycielki oraz pracownik obsługi. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele posiadają odpowiednie przygotowanie zawodowe. Wszystkie zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod i form pracy oraz innowacji pedagogicznych.
Organizujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych zgodny z życzeniami rodziców i zainteresowaniami dzieci:

• religia,
  • rytmika,
  • język angielski,
  • zajęcia logopedyczne,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • taniec towarzyski,
  • audycje muzyczne.

Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.Funkcję dyrektora przedszkola od września 2003 roku pełni mgr Anna Szaro.

INFORMATOR PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 3 W RZESZOWIE
Rzeszów, ul. Krośnieńska 15A

Dziecko jest dla nas najważniejsze.
Pamiętając o indywidualności każdego wychowanka:

- stwarzamy okazje do samodzielnego podejmowania decyzji, wyboru celu działania, jego przebiegu, efektu i oceniania,
- inicjujemy sytuacje edukacyjne, by dziecko miało szansę odkrywania, pokonywania trudności i doświadczenia własnej
skuteczności,
- wspomagamy dzieci w przekroczeniu progu przedszkola poprzez zabawy i zajęcia adaptacyjne oraz obecność rodziców w sali
tak długo jak to konieczne,
- stosujemy innowacyjne metody wpływające na wszechstronne stymulowanie rozwoju każdego dziecka,
- dobrze przygotowujemy nasze dzieci do podjęcia nauki w szkole,
- zaspokajamy potrzebę bezpieczeństwa i akceptacji,
- stwarzamy możliwość uczestnictwa dzieci w konkursach, przedstawieniach teatralnych, koncertach na terenie przedszkola i
poza nim,
- organizujemy atrakcyjne zajęcia dodatkowe.

ZAMIERZENIA PROGRAMOWE NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2009/2010:

1. Skuteczność realizacji podstaw programowych w zakresie zagadnień związanych z nauczaniem i wychowaniem w kontekście
praw człowieka.

2. Powszechność i dostępność wychowania przedszkolnego z uwzględnieniem powoływania i funkcjonowania innych (publicznych
i niepublicznych) form wychowania przedszkolnego.

3. Podwyższenie jakości i efektywności nauczania matematyki, w tym kontekście umiejętności rozwiązywania problemów i
przygotowania uczniów do powszechnego egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

4. Podwyższenie efektywności wykorzystania działalności krajoznawczo - turystycznej i rekreacyjnej do realizacji zadań
dydaktyczno - wychowawczych i pozalekcyjnych szkoły.

5. Rozwijanie u dzieci przekonania, że Polska należy do rodziny państw europejskich.

6. Poznanie i rozumienie świata.

PRZEGLĄD GRUP PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2009/2010:

W naszym przedszkolu funkcjonują wszystkie grupy wiekowe objęte programem wychowania przedszkolnego zgodnym z nową podstawą programową:

• Oddział trzylatków - “KRASNOLUDKI”

Są to dzieci najmłodsze, wymagające najwięcej opieki ze strony nauczyciela. Na początku roku szkolnego występowały niewielkie trudności adaptacyjne. Obecnie dzieci coraz chętniej uczęszczają do przedszkola.

• Oddział czterolatków -  "SMERFY"

Dzieci czteroletnie są bardziej samodzielne i otwarte na kontakty, zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi. Chętnie uczęszczają do przedszkola i aktywnie uczestniczą w zajęciach i zabawach.

• Oddział mieszany  - "EKOLUDKI"

Jest to grupa dzieci trzy, cztero i pięcioletnich. Pięciolatki uczęszczają do naszego przedszkola już drugi rok. Natomiast  trzylatki i czterolatki są dziećmi nowymi w naszej placówce i zawsze mogą liczyć na pomoc swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

• Oddział pięciolatków  -  "BIEDRONECZKI"

Dzieci z tych oddziałów są doskonale zorientowane w gospodarstwie przedszkolnym. Aktywnie biorą udział w zajęciach dodatkowych i konkursach.

• Oddziały sześciolatków -  "PLASTUSIE" i "MUMINKI"

Dzieci te systematycznie przygotowują się do podjęcia nauki w szkole. Bardzo interesują się otaczającym je światem, tym bliskim i tym odległym.